חיסכון פנסיוני

כולנו מכירים את המושג 'פנסיה' ומשייכים אותו לגיל זקנה, השכירים  שבניינו פוגשים את ההפרשות לפנסיה בתלוש המשכורת, והעצמאים שואלים את עצמם: "בשביל מה להפריש עכשיו כסף לעוד שנים רבות? ומתרעמים על חוק 'פנסיה חובה לעצמאים' אז בואו ונבין בכלל מהי פנסיה? למה חשוב לכולנו גם לשכירים וגם לעצמאים לדאוג היום להפריש את הפנסיה הכי כדאית ושווה.

חיסכון פנסיוני הוא החיסכון המשמעותי ביותר בחיים שלכם!  כן, הפרשות לקרן פנסיה וקופת גמל וביטוח מנהלים הם חלק בלתי נפרד מהחיים, וההבדל בין חיסכון לקרן פנסיה מתוכנן לבין חיסכון אקראי עשוי לעמוד על מיליוני שקלים!

מטריה ביטוחית לפנסיה

בקרן הפנסיה קיים פרמטר של ביטוח אובדן כושר עבודה אשר בא לבטח את העמית במקרה של אובדן כושר עבודה הקרן מבטחת אותו עד גובה של 75%  מהשכר לפי גובה ההפקדות

(לדוגמא: עובד עם שכר של 10,000 ₪ יהיה מבוטח בערך על סכום של  7500 ש"ח)

החיסרון בכיסוי הזה הוא שבמקרה של אובדן כושר עבודה קרן הפנסיה לא תבדוק לפי הגדרת עיסוק ספציפי אלא לפי עיסוק כללי ולכן הזכאות לאובדן כושר עבודה בקרן פנסיה היא קשה

לדוגמא : מורה במקרה של בעיות במיתרי הקול

 מבחינתו יש לו אובדן כושר עבודה. – מבחינת קרן הפנסיה בגלל שהוא מסוגל לעבוד בעוד עבודות אחרות לא יוכר לו כאובדן כושר עבודה .

הפתרון: 

לרכוש מטריה ביטוחית לקרן הפנסיה עם הגדרת עיסוק ספציפי בעלות נמוכה  שבמידה והעמית לא

יכול לעבוד במקום העבודה הספציפי יוכר לו בתור אובדן כושר עבודה כמו כן קיימים כיסויים נוספים במטריה הביטוחית כגון קיזוז מול הביטוח הלאומי ועוד. אשר עשויים להועיל בעת הצורך.

שימי לב-העלות הכיסוי משתנה בהתאם לעיסוק,
לחלק מהעיסוקים לא ניתן להוסיף כיסוי לעיסוק ספציפי

המלצה שלנו:

אל תחכו לפנסיה, כדי לדאוג לפנסיה